Psoas – sval duše a kývač hlavy

Dva mosty v těle v uvolněném propojení

Termín kurzu bude brzy na webu (pro rok 2021)
9:30 – 17:00

Cena: 1700 Kč

Kde: Jemný svět, Chopinova 10, Praha 2

Je to pro vás? Jak to cítíte?

Cítíte v sobě touhu po porozumění sama sobě, potřebujete se vyživit (nabízím slovo také hydratovat nebo ztekutět), potřebujete najít jednoduchý, jemný způsob, jak pracovat se svým tělem.

Je možné, že se cítíte unavení, vyčerpaní, bolaví… nebo jen toužíte se ještě více do sebe ponořit. Potřebujete si na sebe sáhnout a poléčit bolesti emoční nebo fyzické. A už nechcete cestu úsilí či násilí na sobě nebo manipulace, přitahuje vás jemnost, něha, laskavost. Potřebujete vnitřní klid a víte, že vaše tělo v sobě chová velkou moudrost a potenciál sebeléčení. Chcete tomu dát prostor a naslouchat.

Prohlubující kurz nabídne nejen možnost se intenzivně věnovat nejhlubším svalům v těle, SVALŮM BEDERNÍM (PSOAS) v léčivém pohybu vnějším a vnitřním, rozšíření našeho vnímání těla a porozumění, jak (nejen) psoas funguje a jak je také propojen s naším krkem, tzv. “druhým psoatem” – kývačem hlavy.

Budeme objevovat léčivé vztahy mezi mimikou, prostorem vnitřního ucha, očima a krkem, bederními svaly a ostatními částmi těla k porozumění naší celistvosti a integrity.

Vstupujeme-li do kontaktu s bedernímu svaly, už vstupujeme do vlastního léčivého procesu. Psoas se může stát naším učitelem na cestě životem, neboť jeho funkcí je informovat nás.

Po několika letech praxe s léčivými zvuky mohu říct, že vibrace hlasu má vliv na uvolňování vnitřních svalů tak, že se člověk “narovná” bez další svalové stimulace silou. Naší největší silou totiž často může být právě dobře zakořeněná vnímavost – pokud tělo vnímá samo sebe, už tímto se některé věci mohou přenastavit. A někdy se nepřenastaví – ale to často už známe příčinu a rozumíme tělu jako procesu, aby pak ona “forma” byla pravdivá. Úsilí zde není přítelem, je to odevzdávání se větší síle, než o kterou můžeme usilovat.

Co prožijete? Skrze jemnou praxi s tělem, jež se vzájemně prolíná a proniká všemi možnými vrstavami vědomí těla a mysli:

 • Psoas – sval duše – PROČ? Jaká je symbolika… ve slově, zvuku a prožitku…
 • Léčivé zvuky pro probouzení vědomí tekutin
 • Propojení beder s jinými částmi těla, hlavně s páteří a krkem a zcela prakticky – co s tím a jak na to
 • Jednoduchá účinná praxe pro hlubokou relaxaci a uvolnění beder a krku, abychom se cítili dobře – v porozumění, že tělo není objekt, ale PROCES
 • Jedny z nejdůležitějších vztahů v našem životě – vztah ke svému tělu a k Zemi (gravitace uvolňuje tkáně a posiluje kosti)
 • Léčivé vztahy mezi mimikou, prostorem vnitřního ucha, bederními svaly, kývačem – velmi jednoduše a hlavně prakticky. Bez kvanta teorie, ALE S PROŽITKEM, který je snadno dostupný. Cvičíme prožitek, ne techniku.

Co vám tento víkend přinese?

Kurz přinese tato témata a inspiraci pro integraci do běžného života

 • Zvědomím si svou možnost zkontaktovat se se svou léčivou silou a ODEVZDAT se jí.
 • Zkontaktuji se svými bedry, krkem, porozumím jim do hloubky, budu vědět “jak na ně”
 • Zvědomím si různé souvislosti ve svém těle, získám lepší kontakt se sebou, naučím se účinné techniky a pochopím rozdíl mezi technikou, hrou a experimentem (jak na ně reaguje můj nervový systém a možná to mohl být “kámen úrazu”)
 • Ponořím se do jemné síly svého tekutinového těla
 • Získám medicínu pro bolavé tělo
 • Znám cestu, jak se ponořit do své hloubky a dovolím si to v „běhu všedního dne“ – má mysl a činnost je pak tímto ovlivněna
 • Jsem si vědom(a) svého dechu a síly zvuku a jejich (svých) možností
 • To tajemné, zatím neznámé, co vyvstane, když se ponořím do příběhu mého těla 😊

Zaregistrujte se do kurzu

V případě zájmu, prosím, vyplňte formulář a já Vám pošlu více informací.