Blue Lotos Tea

Čaj z květů modrého lotosu

Divoce pěstovaný voňavý 100% čaj z modrého lotosu

Květina našich předků, známá pro vyvolávání hlubších meditativních stavů, prohloubení intuice a lucidního snění.

Lotosový nápoj byl znám po staletí jako nápoj, který otevíral brány k božství.

CENA: 650 Kč

MNOŽSTVÍ: 28 gramů sušené rostliny

Co nám přináší modrý lotos?

  • pomáhá uvolňovat nervový systém
  • pomáhá k dobrému spánku
  • redukuje stres a napětí
  • pomáhá otevírat třetí oko, naše intuitivní vnímání
  • směs podporuje schopnost relaxace a tím také naši schopnost větší přítomnosti v sobě
  • starověká rostlina, která byla vždy považována za spirituální záležitost
  • staří Egypťané a Mayové květy modrého lotosu používaly rituálně pro vize a lucidní snění.

Jaké je praktické použití?

V případě používání těchto bylin Anima Mundi vnímám jako velkou medicínu onen kontakt a vnímavost se samotnou rostlinou.

Jedná se o šetrně usušené rostlinné léčivo divoce pěstované v nejvyšší možné kvalitě. Užíváme s vědomím její síly, s úctou k ní a také KE SVÉMU TĚLU.

Příprava nápoje se stává rituálem.

Dávkování je většinou doporučováno malá čajová lžička na klasickou velikost hrníčku (200 ml), ale je to zároveň intuitivní, řiďte se svým pocitem a chutěmi. V přípravě nápoje z modrého lotosu se učíme vlastnímu pocitu a intuici. Květy se v nápoji zvětší a místy získají křupavý akcent:)

Jeho chuť je velmi jemná, něžná, působí opravdu uklidňujícím účinkem.

Uklidňuje a je dobrým wellness rituálem před spaním. Je vhodným podpůrcem meditativní praxe, posvátného okamžiku, pro všechny slavnostní chvíle, projevem sebe-lásky, pro každodenní medicínu klidu a ticha.

Objevujeme svůj klid, vědomou přípravu jídla, nápoje či jiného elixíru krásy jako medicíny, učíme se propojit se silou rostlin a přírody vůbec …. se svým tělem a vnímat jej, když svou medicínu vychutnáváme. Je to opravdu nádherné:)

Příprava nápoje z modrého lotosu

Stačí lžička do šálku (200 ml)  horké vody, nechat stát asi 7 minut. Osobně nepřidávám žádné sladidlo, ale vychutnávám jedinečnou vůni a chuť. Pro ty, kteří to milují po anglicku (čaj s mlékem), je výborné třeba s mandlovým mlékem a medem.

Květy lze použít pro ozdobu čehokoliv, což je nádherná slavnostní záležitost. Květy jsou jedlé a voňavé.

Mé první pocity při prvním ochutnání? Bylo něco kolem 11 večer, momenty ochutnávání rozmočeného lotosu, zvláštní a velmi dobrá chuť a najednou….nic… Pak se probudím … je jedna hodina. Totálně mě to položilo do spánku. Šla jsem si tedy vyčistit zuby a pokračovat ve spaní. Byly momenty, kdy jsem měla fyzické pocity houpání na lodi… žádné lucidní sny…jak u modrého lotosu říkají… jen pár jasných aha momentů, praktické uvědomění, co je potřeba v realitě udělat, aby se věci pohnuly, a naprostá naprostá jasnost….a ráno spousta energie…. Tento čaj považuji osobně za docela silnou medicínu, zvláště když se ty lístky opravdu konzumují. Pro sebe ho vnímám jako čaj rituální, je možné jej používat každodenně, ale osobně ho vnímám jako součást hlubší práce na sobě nebo v případě, kdy tato medicína je potřeba – ujasnit si něco v životní situaci, uklidnit, dostat se do větší hloubky, překlenout v životě změnu, přechodové rituály, vision quest, vnitřní práce při úplňku/novoluní, léčení přehlcených nervů, podpora spánku.

Chcete si objednat  modrý lotos? Pošlete objednávku a já Vám pošlu více informací.