Golden Sun Milk

Zlaté sluneční mléko

Intenzivní, léčivý jemně rozemletý prášek z bylin a koření podle starověkých tradic

Inspirován ájurvédským rituálem, toto sluneční mléko umí dobře nastartovat do nového dne.

Kurkumový nápoj je obohacen aktivujícími léčivými bylinami a v indické tradici se od nepaměti používá při úpravě stavů nerovnováhy v těle, při léčení zánětů, zažívacích problému, bolestech kloubů. Kurkumin má mnoho léčivých vlastností.

CENA: 700 Kč

MNOŽSTVÍ: 142 gramů rozemleté sušené rostliny a koření (většina bylin organické nebo divoce pěstované, vše fair trade)

Co nám přináší zlaté měsíční mléko?

  • kurkumin má nesmírně široké spektrum účinků, které jej jednoznačně řadí do skupiny superpotravin. Doporučuje se pro posílení imunity.
  • tato směs je obohacena aktivujícími bylinami Maca a Cordyceps, která se řadí mezi adaptogeny a mají posilující vliv na svalovou tkáň. Mucuna je známým dodavatelem přírodního dopaminu – hormonu dobré nálady. Další léčivý rozměr a především chuťový dodává skořice, zázvor, cardamom, černý pepř, vanilka, hřebíček.
  • každá vyjmenovaná rostlina je známá hlubokými regeneračními účinky, dohromady tvoří vyváženou opravdu zlatou směs – sluneční mléko pro dobrý start do nového dne.
  • směs pomůže aktivovat tělo a zároveň regenerovat, vyživit na mnoha úrovních.
  • směs podporuje naše trávení a schopnost relaxace, je vhodná pro každého, kdo má problémy s trávením a stresem
  • ingredience jsou většinou organického původu s důrazem na přesah pěstování (např. podpora žen v Indii)

Jaké je praktické použití?

V případě používání těchto bylin Anima Mundi vnímám jako velkou medicínu onen kontakt a vnímavost se samotnou rostlinou.

Jedná se o čistý prášek bez příměsi jakýchkoliv jiných pojidel, tedy rozemletá rostlina v nejvyšší možné kvalitě. Užíváme s vědomím její síly, s úctou k ní a také KE SVÉMU TĚLU.

Příprava nápoje se stává rituálem.

Dávkování je většinou doporučováno malá čajová lžička na klasickou velikost hrníčku (200 ml), ale je to zároveň intuitivní, řiďte se svým pocitem a chutěmi. Chcete mít nápoj barevnější, intenzivnější, přidejte si více, jemnější – uberte. U některých přípravků je dávkování důležité, ve zlatém měsíčním mléce se učíme vlastnímu pocitu a intuici.

Osobně ho miluji rozmíchanou v mléce (bio mléko nebo rostlinné). Je vhodné použít dobré míchátko (třeba vrtulka z Ikea), ale prášek se  dobře rozpouští i tak. Lze z něj dělat mnoho různých nápojů, je vhodné jej zamíchat do čehokoliv, samotný jej konzumovat není ono – chuť je nezvyklá (obsahuje kurkumu), teprve to něco k tomu – nápoj, krém…. V mléce je jeho chuť famózní, Indové moc dobře vědí, proč to pijí po tisíce let….

Je to sluneční mléko! Nastartuje do nového dne, dodá energii a dobrou náladu (obsahuje dopamin). Navíc.. je to v podstatě superpotravina. Zcela přirozeným způsobem si bereme dávku medicíny.

Prášek lze zamíchat také jako zlaté barvivo do potravin (šlehačka, krémy, pasty).

Objevujeme svůj klid, vědomou přípravu jídla, nápoje či jiného elixíru krásy jako medicíny, učíme se propojit se silou rostlin a přírody vůbec …. se svým tělem a vnímat jej, když svou medicínu vychutnáváme. Je to opravdu nádherné:)

Tip na přípravu zlatého nápoje

Stačí lžička do šálku (150-200 ml) teplého mléka (kokosové, ovesné, mandlové nebo bio klasické mléko), dobře promíchat. Pokud použijete vrtulku, z některých mlék si umíchejte ještě pěnu a posypejte práškem na ozdobu. Je to lahoda. Osobně nepřidávám žádné sladidlo, vanilka a mléko jsou prostě sladké.

Se zlatým mlékem jsou také výborné  – tzv. smoothies! Nejen že dodají barvu, ale je to regulérní dávka medicíny, která je používána po staletí.

Zlatý prášek se často používá do krémů, do dortů… Nejen jako přírodní barvivo, ale jako součást zdravé a regenerující výživy.

Chcete si objednat Zlaté měsíční mléko? Pošlete objednávku a já Vám pošlu více informací.