Kostní léčení

probouzení živoucího a vědoucího těla

půlroční cyklus pro propojení se s léčivou moudrostí v kostech

ON LINE PŮLROČNÍ CYKLUS v bezpečí a pohodlí domova

leden – červen 2023

6x večerních setkání (18-21 hod) ve dnech:

9.1., 13.2., 13.3., 11.4., 15.5., 12.6.2023

videozáznamy k dispozici na speciální webové stránce plus audionahrávky z kurzu pro pozdější shlédnutí/opakování

Cena: 3000 Kč

Je to pro vás? Jak to cítíte?

Na cestě ke své celistvosti a vnímání těla se chcete spojit s nejhutnější částí …. s částí, která nese velkou moudrost a paměť. Nezahlceně, jemně…. Je to zároveň cesta medicínská, kdy se ponoříme do jednoho z hlubokých zdrojů našeho zdraví.

Zajímá Vás hluboké mystérium v těle? Cesta sebeléčení? Jít až na dřeň – jemně, laskavě, nezahlceně?

Všechny klouby jsou jako perlový náhrdelník.. ve vzájemném kontaktu a vntiřní komunikací.. jsou jako nejintimnější přátelé spolu ve vzájemné souhře v těle dýchají a plavou…byť někdy potřebujeme dát onen impuls, aby tomu tak bylo v celé šíři a hloubce…. A tento impuls poskytneme díky zvuku, mikropohybům, vlnám a spirálám, pulsaci, stavu vědomí i příběhům, jež nás nakonec nejvíce tvoří….
Kostní dřeň je měkká houbovitá tkáň, která vypadá jako reproduktor, a také se tak chová – přenáší zvuk. Budeme se inspirovat zejména z hlubinné praxe s tekutinami – Continuum Movement, praxe pohybu, zvuku, dechu, kdy jedním z principů je porozumění tělu jako fluidnímu organismu, které se nepohybuje, ale pohybem JE. Ale nejen to… Porozuměním se pak můžeme zkontaktovat s dávnou léčivou silou, kterou všichni disponujeme.
Zvědomíme si svoje kosti a klouby, dotkneme se své tekutiny a budeme pracovat s vrstvami našeho těla v záměru – jít hlouběji a hlouběji. Tato práce je léčivá, pohyb z kostí, z kostní dřeně poznáme – je prostě úplně jiný. Mění se hustota, naše vědomí reaguje. Dá se říci, že v kostní dřeni se nám propojuje duch s hmotou, může to být velmi hluboký zážitek tělesný i duchovní.
Kosti jsou vývojově před svaly. Například osteopatie a kraniosakrální terapie pracuje s jemným pohybem od kostí – kdy se pak v těle přenastavuje to ostatní (svaly, orgány, pojivové tkáně). Naše práce má v sobě onen obrovský potenciál doteku s inteligencí, která zde je přítomná už několik miliard let. Ona ví přesně co a jak…. Něco hlubokého se nás dotkne… Může to být náš příběh a může to být úplně beze slov… Něco se v nás může pohnout a pohyb je hodně dobrá medicína.
BÝT VE SVÝCH KOSTECH je také klíčové pro naše vnímání, sensorickou propriocepci, naši schopnost hluboké relaxace a pocitu „cítím se dobře tady na Zemi“. Bytí v kostech je velmi hlubokým stavem přítomnosti ve svém těle a je poznáváním moudrosti a mysticko šamanskou cestou.

Co Vás čeká?

TĚLO A EMOCE
anatomie, symbolika, archetypy, prožitek v kostech
léčení a tekutinové tělo
kosti a Země – síla uzemnění a zakotvení
kost je základna – vše ostatní na ni „visí“
sebeléčení – psychosomatika kostí
kosti posvátné
kosti a klouby z pohledu západu a východu
DUCH KOSTÍ
tanec kostí
zpěv a zvuky kostí
příběh duše v kostech
linie předků
šamanismus kostí
doteky kostí
Dech Života
Na setkání se budeme také blíže věnovat jednotlivým kostem, které hrají velkou roli v našem těle (velké klouby a spojení) a jejich péči, výživě, léčení. Vycházím z mnohaleté praxe v tekutinovém těle, další praxe s mými klienty a především vlastním procesem vyléčení mých kloubů z bolestí, které jsem měla od dětství.
1. setkání: kořeny – chodidla, nohy
2. setkání: zrození – pánev, křížová kost
3. setkání: nadechnutí – páteř, žebra
4. setkání: otevření srdce – sternum, hrudník
5. setkání: komunikace – krční páteř, čelisti, lebeční
6. setkání: porozumění – kranio-sakrální kosti, celistvost těla
Budeme se setkávát s hlubokou symbolikou vnitřní anatamie, mystikou svého příběhu a svých kostí a kloubů. Slova nemohou vyslovit hloubku naší existence a paměti našeho těla a vnitřního prostoru kostí.

Kosti – léčení těla a ducha

Kost je ta část, která po nás zůstane. Přináší velkou hloubku nejen na úrovni práce s tělem, ale také energeticky se můžeme propojovat se svým příběhem, příběhem rodu a naší duše. Nejhlubší vzpomínky jsou v kostech.

Tento kurz je výjimečný tím, že přináší propojení hluboké somatické práce se šamanskou praxí. Podíváme se do několika úrovní těla a budeme cestovat vlastním příběhem tak, aby cíl naší cesty byl samotný proces. Ale zároveň budeme poskytovat sobě klid a ticho jako kvality, ze kterých vychází velmi hluboké léčení.

Zjistíme, že naše vědění je velmi velmi staré…. ponoříme se do kořenů naší bytosti tady na Zemi v tomto těle…

Organizačně – jak to bude probíhat?

ON LINE PŮLROČNÍ CYKLUS V BEZPEČÍ A POHODLÍ DOMOVA

leden – červen 2023

6x večerních setkání (3 hodiny) ve dnech:

9.1., 13.2., 13.3., 11.4., 15.5., 12.6.2023

Kurz je na zoomu se záznamem k dispozici na speciální webové stránce. Nemusíte se účastnit naživo, stačí také ze záznamu.

ke každému setkání bude také audionahrávka vybrané kostní meditace navíc k prohloubení praxe – samostatně nebo nahrávka z kurzu

Cena: 3000 Kč

Videozáznamy budou k dispozici na speciálním webu po celý rok 2023 a audionahrávky bez omezení.

Zaregistrujte si své místo na kostním cyklu přes formulář. V případě, že jste posílali formulář v sobotu 17.12. nebo v neděli 18.12., prosím o zprávu – v této době objednávky na webu nefungovaly z tech. důvodů.