Ženské léčení – kranio vaginy

Tekutinové ženské léčení – kranio vaginy

Když jsem v průběhu minulých let se nořila do tekutinového těla, jeho léčivé síly, napadla mě otázka, zda zde existuje také možnost nějaké formy kraniosakrální terapie v krajině vaginy a lůna. Kraniosakrální terapie jako vše se vyvíjí a už dnes v této oblasti začínají být lidé, kteří se specializují v rámci této terapie na určitá témata. Začala jsem hledat různé informace, ale bohužel moc jsem toho nenašla. Ono totiž navíc to, co zažíváme v těle, lze jen těžko rozepsat v knihách… a tak jsem začala pátrat v sobě.

Samozřejmě nebylo náhodou, že zrovna toto téma bylo to „mé“. V průběhu skoro celého manželství jsem měla velmi často kvasinkové infekce a dalo by se říct, že jsem se stala skoro odbornicí na to, co s tím. O čem kvasinky jsou, čeho symbolem jsou, jaké mají vědomí a tak jsem se vlastně nevyhnula ani šamanské práci. V podstatě něco ve mně volalo po velmi hlubokém léčení a také naprosto individuální cestě, která zapadne do toho, čím si sama procházím a co je pro mé tělo přirozené.

Když jsem procházela léčením u své učitelky (má cesta tantrické a taoistické práce započala již v roce 2001 v ženské tantře, taoismu, co bylo tehdy tady možné) Anaiye Sophie – 9 posvátných bran lůna – ještě více než předtím mé vědomí se začalo nořit do tekutinového světa v lůně. Je to svět hluboký a nekonečný a není v možnostech to tady rozepsat. Jako každá cesta se pohybuje ve spirálách našeho poznání…

Léčila jsem jednotlivé brány tak, jak mě vedla má učitelka, ale k tomu navíc jsem se nořila do svého poznání vnitřních vod. Lůno není samozřejmě odděleno od tekutinového těla kdekoliv jinde – to, co zažíváme třeba v páteři, se zazrcadlí v lůně a naopak. Naše tělo je jezero živé vody. Nicméně jsem objevila jistá specifika této nádherné, hluboké praxe, které bych ráda zasdílela.

A k životním tématům 9 bran tekutinové tělo může přinést toto poznání a prožitek:

  • velká jemnost v komunikaci a citlivosti – vnímání jemné vibrace tekutin, pulsace a organického pohybu. Vaginální svaly vnímáme i v jiných pohybech, než jsme zvyklé, jejich život je mnohem organičtější. Svaly kruhové mají tendenci jít také do spirál, většinou spíše obvyklá praxe je stažení a uvolnění. To sice může svaly posílit, ale zároveň získají určitou rigiditu a automatismus (velmi hezky o tom mluví např. Emilie Conrad). Nicméně v praxi tekutinového těla, chceme-li jít HLOUBĚJI, pohyby svalů se nevyvolávají pohybem, ale KLIDEM. Pak je pohyb opravdu lékem nebo in-formací. Pokud volíme pohyb, je to minimální pohyb vibrace zvuku, kdy se učíme zvuk pronikat do tkáně. V tomto případě je zvuk pronikající penis. Na kurzech si občas dělám legraci, že zvuk je jako muž, který do nás vchází. Na jiné úrovni pak mluvíme o propojení energie a vědomí ve svém těle. Zvuk totiž nezůstává na povrchu.
  • naše vnímání sexuální energie a schopnost se do ní ponořit… a co dál… mimo jiné souvisí s energií a výživou ledvin. Propojit lůno s ledvinami je opravdu velmi vyživující pro celou oblast pánve. Kdo si to zažije, ví.  Vcházíme tak do úplně nového pojetí „práce“ s tělem a sexualitou.
  • při praxi tekutinového těla v lůně se noříme také do embryonálního tématu a tématu nejrannějších zranění. Lůno je místo vznikání…. ohromný potenciál, stejně jako potenciál nové Bytosti. „Osvícení“ je přirozený stav embrya a miminka… Toto je téma na knihu a na celý život…
  • v tekutinovém těle se lůno propojuje se všemi částmi našeho těla, na povrch pak vyplouvají ta propojení nejsilnější (páteř – tedy spíše středová linie v prostoru od temene po kostrč, ústa, jazyk, bránice, SRDCE) – můžeme být SVĚDKY velké síly, Dechu Života a hlubinného léčení
  • je třeba porozumět tomu, že úsilí zde není přítelem. Naprosté odevzdání a proces přijímání. Nic z uvedeného není technikou – to občas není snadné pochopit.
  • obnovujeme DOTEK LÉČITELE – v mnoha úrovních (dotek zvuku, fyzický dotek, konečky prstů, dotek pozornosti, dotek dechu) – toto je velmi hluboké téma také o proudění energie v našem těle a jeho vědomí
  • tato cesta je nádherná. Ale není vždy snadná. Je velmi autentická a ne vždy jsme připraveni naslouchat. Pod všemi vrstvami je největším lékem právě naslouchání a KLID.
  • po tom všem zjistíte, že je to velmi velmi přirozené. Obnovuje se zpátky tep NEVINNOSTI…
  • je to cesta hlubokého propojení se životem v nás, porozumění sama sobě, propojení s hlubinami těla a duše, s vlastní instinktivní moudrostí

S léčením lůna krajinou tekutinového těla se setkáme na kurzu Sebeléčení lůna od dubna do října 2021 v on-line prostoru s možností integrace v přírodě.