Léčení svalů duše

Vyživující medicína pro bederní svaly jako součást naší životní/sexuální síly

DVŮR SVATÁ MÁŘÍ NA ŠUMAVĚ
od středy 25.8. do neděle 29.8.2021

Cena regeneračního kurzu: 4500 Kč (nezahrnuje ubytování a stravu)

Ubytování: 650 Kč za noc (4 noce) v plně komfortním pokoji a veganská strava (cca 350 Kč za den)

Tento kurz lze také absolvovat jako součást 9. měsíční cesty do hlubin Školy bederních svalů.

Je to pro vás? Jak to cítíte?

Cítíte v sobě touhu po porozumění sama sobě, potřebujete se vyživit (nabízím slovo také hydratovat nebo ztekutět), potřebujete najít jednoduchý, jemný způsob, jak pracovat se svým tělem.

Je možné, že se cítíte unavení, vyčerpaní, bolaví… nebo jen toužíte se ještě více do sebe ponořit. Potřebujete si na sebe sáhnout a poléčit bolesti emoční nebo fyzické. A už nechcete cestu úsilí či násilí na sobě nebo manipulace, přitahuje vás jemnost, něha, laskavost. Potřebujete vnitřní klid a víte, že vaše tělo v sobě chová velkou moudrost a potenciál sebeléčení. Chcete tomu dát prostor a naslouchat.

Prohlubující regenerační kurz v nádherném centru uprostřed šumavské přírody nabídne nejen možnost se intenzivně věnovat nejhlubším svalům v těle, SVALŮM BEDERNÍM (PSOAS) v léčivém pohybu vnějším a vnitřním, rozšíření našeho vnímání těla a porozumění, jak (nejen) psoas funguje. Dalším hlubokým tématem bude naše ZAKOSTĚNÍ SE a JAK PRACOVAT V TĚLE SE ZEMÍ. Dotek s kostmi je důležitou součástí naší tělesné vímavosti – kosti jako neurální síť jsou spojeny s propriocepcí. Čím více jsme “v kostech”, tím méně zatěžujeme naše svaly a náš pohyb je nejen lehčí, zlepšuje se propriocepce, schopnost vnímat naše tělo, ale zároveň saháme si někam hodně hluboko, neboť kosti jsou mocnou součástí nejen imunitního systému, ale také naší paměti a nejpevnější částí těla, jejichž napravení se má vliv na všechny ostatní tkáně.

Co prožijete? Skrze jemnou praxi s tělem, jež se vzájemně prolíná a proniká všemi možnými vrstavami vědomí těla a mysli:

 • Psoas – sval duše – PROČ? Jaká je symbolika… ve slově, zvuku a prožitku…
 • Léčivé zvuky pro probouzení vědomí tekutin a KOSTÍ
 • Propojení beder s jinými částmi těla a zcela prakticky – co s tím a jak na to
 • Jednoduchá účinná praxe pro hlubokou relaxaci a uvolnění beder, abychom se cítili dobře – v porozumění, že tělo není objekt, ale PROCES
 • Jedny z nejdůležitějších vztahů v našem životě – vztah ke svému tělu a k Zemi (gravitace uvolňuje tkáně a posiluje kosti)
 • Celistvé léčení beder a kostí a kloubů – vzájemné souvislosti a propojení se
 • Na pomoc si vememe také to nejcennější kolem nás – přírodní zdroje pro léčení hlubin našeho těla

Co vám tento kurz přinese?

Kurz přinese tato témata a inspiraci pro integraci do běžného života

 • Zvědomím si svou možnost zkontaktovat se se svou léčivou silou a ODEVZDAT se jí.
 • Zkontaktuji se svými bederními svaly, porozumím jim do hloubky, budu vědět “jak na ně”
 • Zvědomím si různé souvislosti ve svém těle, získám lepší kontakt se sebou, naučím se účinné techniky a pochopím rozdíl mezi technikou, hrou a experimentem (jak na ně reaguje můj nervový systém a možná to mohl být “kámen úrazu”)
 • Ponořím se do jemné síly svého tekutinového těla
 • Získám medicínu pro bolavé tělo
 • Znám cestu, jak se ponořit do své hloubky a dovolím si to v „běhu všedního dne“ – má mysl a činnost je pak tímto ovlivněna
 • Jsem si vědom(a) svého dechu a síly zvuku a jejich (svých) možností
 • To tajemné, zatím neznámé, co vyvstane, když se ponořím do příběhu mého těla 😊

Co vám tento víkend přinese?

Prodloužený víkendový kurz se koná v nádherném prostředí šumavských lesů s čerstvým vzduchem a úžasnými výhledy. V průběhu bude také čas pro procházky v lesích a část naší praxe bude zcela vědomě pracovat se zemskou energií v přírodě.  Naše tělo se napojí na matku Zem v hlubokém vnímání, pohybech zvuků a těla.  Ve Dvoře Svatá Máří jsou také zvířata, která tomuto místo dávají přirozenost, spontánnost a dotek se zvířecím duchem. Je možné použít saunu s vířivkou nebo ke koupání je zde přírodní biotop. Je to opravdová ryzí pečující laskavá dovolená pro duši a tělo, komfort pokojů je nadstandartní a velkorysý, celý prostor jednoduše nádherný.

Středa večer:  večeře a večerní krátký program úvodu do psoatu jako svalu duše

Čtvrtek, pátek a sobota:

od 9:30 – 12:00 – ranní fluidní pohyb šťavnaté páteře a naší svíčkové (to je psoas!)…  Následuje dopolední program.

12 – 15:30 – oběd a odpolední klid. Vlastní program (procházky, koupání v biotopu, pobyt se zvířátky, klid v přírodě, spánek a jiné relaxace)

15:30 – 18:00 – odpolední program

Po večeři je fluidní prostor pro integraci a uzavření dne, dobrovolné (cca 30 minut). Čas lze využít také v sauně, procházkou, koupáním…

Končíme v neděli po obědě.

Přesné znění se skládá na místě zcela přirozeně a organicky:).

V případě teplého počasí pro praxi tekutinového těla využijeme také privátní přírodní jezírko.

Zaregistrujte se do kurzu

V případě zájmu, prosím, vyplňte formulář a já Vám pošlu více informací.