Psoas a ledviny v léčení, výživě a regeneraci

… 9. týdenní cyklus v sebe-lásce a výživě…

od 29.4.2021 – do 23.6.2021 on line na zoomu

8 setkání ve čtvrtek večer 18:00 – 20:00 a ve středu 23.6. plus 1 audionahrávka

Cena: 1700 Kč

kurz se nekoná 6.5. – k dispozici bude audionahrávka, která bude navazovat na úvodní lekci 29.4.2021

na zoomu s nahrávkami k dispozici pro pozdější praxi

Cena jednoho setkání: 300 Kč. Lze platit jednotlivě i celý kurz (7×300 Kč)

Je to pro vás? Jak to cítíte?

Cítíte v sobě touhu po porozumění sama sobě, potřebujete se vyživit (nabízím slovo také hydratovat nebo ztekutět), potřebujete najít jednoduchý, jemný způsob, jak pracovat se svým tělem.

Je možné, že se cítíte unavení, vyčerpaní, bolaví… nebo jen toužíte se ještě více do sebe ponořit. Potřebujete si na sebe sáhnout a poléčit bolesti emoční nebo fyzické. A už nechcete cestu úsilí či násilí na sobě nebo manipulace, přitahuje vás jemnost, něha, laskavost. Potřebujete vnitřní klid a víte, že vaše tělo v sobě chová velkou moudrost a potenciál sebeléčení. Chcete tomu dát prostor a naslouchat.

Prohlubující kurz nabídne nejen možnost se intenzivně věnovat nejhlubším svalům v těle, SVALŮM BEDERNÍM (PSOAS) v léčivém pohybu vnějším a vnitřním, rozšíření našeho vnímání těla a porozumění, jak (nejen) psoas funguje a především také nám umožní se napojit na léčivou sílu tekutinového těla.

Po několika letech praxe s léčivými zvuky mohu říct, že vibrace hlasu má vliv na uvolňování vnitřních svalů tak, že se člověk “narovná” bez další svalové stimulace silou. Naší největší silou totiž často může být právě dobře zakořeněná vnímavost – pokud tělo vnímá samo sebe, už tímto se některé věci mohou přenastavit. A někdy se nepřenastaví – ale to často už známe příčinu a rozumíme tělu jako procesu, aby pak ona “forma” byla pravdivá. Úsilí zde není přítelem, je to odevzdávání se větší síle, než o kterou můžeme usilovat.

 • Prožitkový kurz věnovaný nejhlubšímu svalu v těle – bederním svalům a LEDVINÁM, která jsou s ním v přímém kontaktu. LÁSKA NEBO STRACH? Téma, které je v ledvinách i psoatu (bederní svaly) přímo symbolické.
 • Na kurzu postupně skrze jemnou praxi ZVUKU, DECHU, MIKROPOHYBU se budeme dostávat k jeho vyživující, regenerující esenci, toho, že je nejen součástí našeho reflexu uteč, bojuj, ale také velmi důležitou částí sebe-léčivého potenciálu našeho těla – a to je to, co nás zajímá.
 • Při práci s hlubokými tkáněmi je třeba znovu obnovit naši rodičovskou péči o nás, ne jinak je tomu při práci s psoatem. Spíše než relaxační je to transformační … i na poli našich emocí a cítění. Je spojen s plazím mozkem, pra-pocitem bezpečí a přežití, spojen s limbickým systémem a částí života, jež se odehrávala po 9 měsíců ve vodě… TO JE TAKÉ TÉMA LEDVIN – BEZPEČÍ, LÁSKA, PRENATÁL…
 • Kurz bude proto zaměřen mimo jiné i na praxi, jež má schopnost v našem těle vyvolat uvolnění, pocity vlnění, hydratace.
 • Kurz je koncipován tak, abychom pomalu, postupně a bezpečně se dostávali hlouběji a hlouběji – je vhodný pro ty, kterým nevadí jemnost a pomalost.
 • V našem těle si ale zejména pokusíme vytvořit prostor, ve kterém se znovu nastolí samo-obnovovací a regenerační schopnost, protože tělo ví a umí si pomoci.

Co vám tento kurz přinese?

Kurz přinese tato témata a inspiraci pro integraci do běžného života

 • Zvědomím si svou možnost zkontaktovat se se svou léčivou silou a ODEVZDAT se jí.
 • Zkontaktuji se svými bedry, ledvinami, porozumím jim do hloubky, budu vědět “jak na ně”
 • Zvědomím si různé souvislosti ve svém těle, získám lepší kontakt se sebou, naučím se účinné techniky a pochopím rozdíl mezi technikou, hrou a experimentem (jak na ně reaguje můj nervový systém a možná to mohl být “kámen úrazu”)
 • Ponořím se do jemné síly svého tekutinového těla a LEDVIN
 • Získám medicínu pro bolavé tělo
 • Znám cestu, jak se ponořit do své hloubky a dovolím si to v „běhu všedního dne“ – má mysl a činnost je pak tímto ovlivněna
 • Jsem si vědom(a) svého dechu a síly zvuku a jejich (svých) možností
 • To tajemné, zatím neznámé, co vyvstane, když se ponořím do příběhu mého těla 😊

Jak to bude probíhat organizačně?

Celý cyklus bude probíhat živě na zoomu ve večerním čase od 18 -20 hodin, kdy poslední část naší lekce je integrační.

Z každého setkání bude pořizován záznam, který bude k dispozici minimálně 6 měsíců po skončení kurzu.

První setkání 29.4. je úvodní, ponoříme se do tématu i teoreticky, další týden 6.5. Vám zašlu audionahrávku pro prohloubení úvodní zkušenosti. Lekce pak bude pokračovat zase od 13.5. pravidelně večer do konce června – jedná se o 9 týdnů noření se do hlubin bederních svalů a ledvin.

Lekce lze navštívit jednotlivě – cena lekce je pak 300 Kč.

Cena celého kurzu je 1700 Kč, lze platit lekce jednotlivě, při zaplacení 7×300 Kč máte celý kurz k dispozici (do poznámky při platbě je nutné uvést, kolikátá lekce se momentálně platí).

Zaregistrujte se do kurzu

V případě zájmu, prosím, vyplňte formulář a já Vám pošlu více informací.