Šťastné klouby

Klouby jako brány pro tok životní energie

Kde: Dračí chrám, Jánská 8, Praha 1

Kdy: 30. července 2022 v pátek od 9:30-17:00 (přestávka na oběd cca 80 minut)

Cena kurzu: 1500 Kč

Je to pro vás? Jak to cítíte?

Pojďme se v teplých dnech ponořit a nechat hydratovat velmi důležitou a vnímavou část v našem těle – klouby. V létě příjemných přízemních prostorech Dračího chrámu v doteku se zemskou energií a dračí silou proběhne tekuté noření do sebeléčivé praxe, jak ošetřit a vyživit své klouby a kosti.

Kurz je vhodný pro všechny:

 • cítíte, že tělo potřebuje výživu, pružnost
 • jste někde zablokovaní na více rovinách (tělo, emoce, energie)
 • cítíte se unavení, vyčerpaní, bolaví…
 • nebo jen toužíte se ještě více do sebe ponořit
 • potřebujete si na sebe sáhnout a poléčit bolesti emoční nebo fyzické.
 • nechcete cestu úsilí či násilí na sobě nebo manipulace, přitahuje vás jemnost, něha, laskavost.
 • potřebujete vnitřní klid
 • jste na cetě objevování moudrosti těla a jeho potenciálu v sebeléčení
Pánevní kosti a okolní tkáně jsou jako nejintimnější přátelé spolu ve vzájemné souhře v těle dýchají a plavou…byť někdy potřebujeme dát onen impuls, aby tomu tak bylo v celé šíři a hloubce…. A tento impuls poskytneme díky zvuku, mikropohybům, vlnám a spirálám, pulsaci, stavu vědomí i příběhům, jež nás nakonec nejvíce tvoří….
Kostní dřeň je měkká houbovitá tkáň, která vypadá jako reproduktor, a také se tak chová – přenáší zvuk. Budeme se inspirovat zejména z hlubinné praxe s tekutinami – Continuum Movement, praxe pohybu, zvuku, dechu, kdy jedním z principů je porozumění tělu jako fluidnímu organismu, které se nepohybuje, ale pohybem JE. Ale nejen to… Porozuměním se pak můžeme zkontaktovat s dávnou léčivou silou, kterou všichni disponujeme.
Zvědomíme si svoje kosti a klouby, dotkneme se své tekutiny a budeme pracovat s vrstvami našeho těla v záměru – jít hlouběji a hlouběji. Tato práce je léčivá, pohyb z kostí, z kostní dřeně poznáme – je prostě úplně jiný. Mění se hustota, naše vědomí reaguje. Dá se říci, že v kostní dřeni se nám propojuje duch s hmotou, může to být velmi hluboký zážitek tělesný i duchovní.
Kosti jsou vývojově před svaly. Například osteopatie a kraniosakrální terapie pracuje s jemným pohybem od kostí – kdy se pak v těle přenastavuje to ostatní (svaly, orgány, pojivové tkáně). Naše práce má v sobě onen obrovský potenciál doteku s inteligencí, která zde je přítomná už několik miliard let. Ona ví přesně co a jak…. Něco hlubokého se nás dotkne… Může to být náš příběh a může to být úplně beze slov… Něco se v nás může pohnout a pohyb je hodně dobrá medicína.
BÝT VE SVÝCH KOSTECH je také klíčové pro naše vnímání, sensorickou propriocepci, naši schopnost hluboké relaxace a pocitu „cítím se dobře tady na Zemi“. Klouby v našem těle jsou branami pro tok životní energie v těle. Zda protéká nebo stagnuje, brány mohou být měkké, pružné a otevřené, nebo mohou se stát místem, kde energie stagnuje.

Co vám tento kurz přinese?

Kurz přinese tato témata a inspiraci pro integraci do běžného života

 • Zvědomíte si svou možnost zkontaktovat se se svou léčivou silou a ODEVZDAT se jí. Sdílím vlastní zkušenost s léčením svého kostního aparátu.
 • Dodáte si výživu, uvolňování, hydrataci, věnovat se budeme blaho-dárnému životu v pánvi a kostech a vzájemně souvisejících oblastech a vztazích mezi jednotlivými částmi těla i našich vztazích…
 • Zvědomíte si různé souvislosti ve svém těle, získám lepší kontakt se sebou, naučíte se účinné techniky a jaký je rozdíl mezi technikou, hrou a experimentem (jak na ně reaguje můj nervový systém a možná to mohl být „kámen úrazu“)
 • Ponoříte se do jemné síly svého tekutinového těla
 • Získáte návod na medicínu pro bolavé tělo
 • Propojíte se svým dechem, silou vnitřního zvuku a doteku

Zaregistrujte se do kurzu

V případě zájmu, prosím, vyplňte REZERVAČNÍ formulář a já Vám pošlu více informací.