Vědomí kostí a léčení kloubů

hluboká moudrost v těle

z cyklu Setkávání s vnitřním léčitelem

Termíny kurzu:

On-line kurz v pátek dopoledne od 10-12 hodin na zoomu

od 22. ledna – 12. března 2021 – 7 setkání (přestávka 5.3.2020)

Cena kurzu: 1500 Kč

Nahrávky budou k dispozici ještě měsíc po skončení kurzu – lze praktikovat kdykoliv.

Cena jednoho setkání: 300 Kč. Při platbě 5×300 Kč jsou zbylé dvě lekce již k tomu. Neplatíte více než 1500 Kč.

Je to pro vás? Jak to cítíte?

Cítíte v sobě touhu po porozumění sama sobě, potřebujete se vyživit (nabízím slovo také hydratovat nebo ztekutět), potřebujete najít jednoduchý, jemný způsob, jak pracovat se svým tělem.

Je možné, že se cítíte unavení, vyčerpaní, bolaví… nebo jen toužíte se ještě více do sebe ponořit. Potřebujete si na sebe sáhnout a poléčit bolesti emoční nebo fyzické. A už nechcete cestu úsilí či násilí na sobě nebo manipulace, přitahuje vás jemnost, něha, laskavost. Potřebujete vnitřní klid a víte, že vaše tělo v sobě chová velkou moudrost a potenciál sebeléčení. Chcete tomu dát prostor a naslouchat.

Pánevní kosti a okolní tkáně jsou jako nejintimnější přátelé spolu ve vzájemné souhře v těle dýchají a plavou…byť někdy potřebujeme dát onen impuls, aby tomu tak bylo v celé šíři a hloubce…. A tento impuls poskytneme díky zvuku, mikropohybům, vlnám a spirálám, pulsaci, stavu vědomí i příběhům, jež nás nakonec nejvíce tvoří….
Kostní dřeň je měkká houbovitá tkáň, která vypadá jako reproduktor, a také se tak chová – přenáší zvuk. Budeme se inspirovat zejména z hlubinné praxe s tekutinami – Continuum Movement, praxe pohybu, zvuku, dechu, kdy jedním z principů je porozumění tělu jako fluidnímu organismu, které se nepohybuje, ale pohybem JE. Ale nejen to… Porozuměním se pak můžeme zkontaktovat s dávnou léčivou silou, kterou všichni disponujeme.
Zvědomíme si svoje kosti a klouby, dotkneme se své tekutiny a budeme pracovat s vrstvami našeho těla v záměru – jít hlouběji a hlouběji. Tato práce je léčivá, pohyb z kostí, z kostní dřeně poznáme – je prostě úplně jiný. Mění se hustota, naše vědomí reaguje. Dá se říci, že v kostní dřeni se nám propojuje duch s hmotou, může to být velmi hluboký zážitek tělesný i duchovní.
Kosti jsou vývojově před svaly. Například osteopatie a kraniosakrální terapie pracuje s jemným pohybem od kostí – kdy se pak v těle přenastavuje to ostatní (svaly, orgány, pojivové tkáně). Naše práce má v sobě onen obrovský potenciál doteku s inteligencí, která zde je přítomná už několik miliard let. Ona ví přesně co a jak…. Něco hlubokého se nás dotkne… Může to být náš příběh a může to být úplně beze slov… Něco se v nás může pohnout a pohyb je hodně dobrá medicína.
BÝT VE SVÝCH KOSTECH je také klíčové pro naše vnímání, sensorickou propriocepci, naši schopnost hluboké relaxace a pocitu “cítím se dobře tady na Zemi”.

Co vám tento kurz přinese?

Kurz přinese tato témata a inspiraci pro integraci do běžného života

 • Zvědomím si svou možnost zkontaktovat se se svou léčivou silou a ODEVZDAT se jí.
 • Dodáme výživu, uvolňování, hydrataci, věnovat se mimo jiné budeme blaho-dárnému životu v pánvi a kostech a vzájemně souvisejících oblastech a vztazích mezi jednotlivými částmi těla i našich vztazích…
 • Zvědomím si různé souvislosti ve svém těle, získám lepší kontakt se sebou, naučím se účinné techniky a pochopím rozdíl mezi technikou, hrou a experimentem (jak na ně reaguje můj nervový systém a možná to mohl být “kámen úrazu”)
 • Ponořím se do jemné síly svého tekutinového těla
 • Získám medicínu pro bolavé tělo
 • Znám cestu, jak se ponořit do své hloubky a dovolím si to v „běhu všedního dne“ – má mysl a činnost je pak tímto ovlivněna
 • Jsem si vědom(a) svého dechu a síly zvuku a jejich (svých) možností
 • To tajemné, zatím neznámé, co vyvstane, když se ponořím do příběhu mého těla 😊

Kurz organizačně – jak to bude probíhat?

Setkání bude na aplikaci zoom každý pátek dopoledne od 22.1.2021 do 12.3.2021. (7 setkání, kurz se nekoná v pátek 5.3.)
Čas: 10-12
Cena kurzu: 1500 Kč
Platba probíhá předem na účet, na základě toho pak dostanete link na připojení. Po ukončení je zasílána nahrávka, tedy nevadí, že se nezúčastníte v přímém přenosu. V případě, že se nestihne bankovní převod včas, nahrávky dostanete zpětně.
Cena jedné lekce: 300 Kč. Lze si ochutnat 1 lekci a pak doplatit rozdíl do 7 lekcí (300 a 1200 Kč).
Lekce lze absolvovat také jednotlivě. Při platbě 5x 300 Kč jsou už zbývající 2 lekce zdarma. Neplatíte více než 1500 Kč.
V kurzu je možné se zapojit do speciální FB skupiny Setkávání s vnitřním léčitelem.
Nahrávky jsou k dispozici pro pokračující práci ještě měsíc po skončení kurzu a příspěvkem (výměnou energií)  dáváme najevo náš vlastní zájem, motivaci a touhu na sobě pracovat.
JAK TO BUDE PROBÍHAT?
 • První fáze je úvodní a krátká. Povídací, ladící. Sdílení. Co můžeme pro sebe udělat, jaká je konstelace…kde jsme… kde je naše tělo. Ú-vodní naladění a vysvětlení, co budeme dělat
 • Druhá fáze je čistě praktická – ve vnitřním prostoru těla (zvuky, pohyby, stav vědomí, meditace, dech…)
 • Třetí fáze integrace – po dokončení lekce budete vyzváni integrovat… část integrace budu doprovázet, část už samozřejmě bude probíhat ve Vašem prostoru. Je to Váš vnitřní léčitel…. tato část pak může trvat libovolně dlouho a tvůrčí potenciál je už na Vás. Doznění může trvat 5 nebo 10 minut, hlubší pak celý den nebo celý týden… Fáze integrace se prohlubuje při opakování (přehrávání nahrávky, určité části, která je pro nás vhodná atd.)

Zaregistrujte se do kurzu

V případě zájmu, prosím, vyplňte rezervační formulář a já Vám pošlu více informací.