Collagen

čistá síla z rostlin

Intenzivní, rostlinný nápoj s růží a kořením (starorůžové barvy)

Jedná se o jedinečnou směs bylin a koření čistě rostlinného původu (nepoužívají se chrupavky mrtvých zvířat atd) bez dalších složek, pojiv, aditiv – čisté a silné.

Kolagenový doplněk pomáhá udržet hladinu kolagenu a keratinu v těle.

CENA: 700 Kč

MNOŽSTVÍ: 113 gramů rozemleté sušené rostliny (organic nebo divoce pěstované)

Co nám přináší posilující rostlinný kolagen?

  • prvotním záměrem tohoto produktu byla „vnější krása“ – posílit pleť, nehty, vlasy… ale protože se jedná o silné byliny, tato vnější krása je zde výsledkem posílení organismu celkově.
  • silica a magnesium je z rostlinných zdrojů známé dvojice přesličky a kopřivy a je balzámem nejen pro nehty, vlasy, ale také klouby a kosti
  • směs obsahuje adaptogen (rostliny, které mají velmi posilující účinek na náš organismus – protistresový) Gynostemmu
    Adaptogeny podporují metabolismus, posilují tělo vůči vnějším podmínkem stresujícího prostředí, pomáhají obnovit rovnováhu imunitního, nervového, hormonálního systému, udržují optimální homeostázu. Jejich adaptogenní schopnost je darem člověku se vyrovnat s nároky dnešní zrychlené civilizace.
  • skořice, kardamom, vanilka a růže dodávají nejen delikátní výživnou chuť, ale svým působením uklidňují a velmi podporují naše trávení
  • he shou wu – posiluje energii jater a ledvin (tedy např. vlasy). Zvlhčuje suché (klouby). Zklidňuje. Vhodné pro diabetiky, podporuje kardiovaskulární systém a trávení. Zpevňuje kosti, šlachy.
  • přeslička – tradiční bylina pro močový trakt, ledviny, pojivové tkán. Jako zdroj rostlinného křemíku má právě pro vnitřní tkáně posilující účinek, to se přirozeně a logicky projevuje pevnějšími vlasy, nehty, kůží.

Jaké je praktické použití?

V případě používání těchto bylin Anima Mundi vnímám jako velkou medicínu onen kontakt a vnímavost se samotnou rostlinou.

Jedná se o čistý prášek bez příměsi jakýchkoliv jiných pojidel, tedy rozemletá rostlina v nejvyšší možné kvalitě, takový trochu koncentrát:). Užíváme s vědomím její síly, s úctou k ní a také KE SVÉMU TĚLU.

Příprava nápoje se stává rituálem. Představte si, kolik růží musí malá lžička rozemletého prášku obsahovat…

Dávkování je většinou doporučováno malá čajová lžička na klasickou velikost hrníčku (200 ml), ale je to zároveň intuitivní, řiďte se svým pocitem a chutěmi.

Kolagenová směs je úžasná rozmíchaná v mléce (bio mléko nebo rostlinné) anebo v čaji, i s mlékem, v jakémkoliv nápoji (voda). Je vhodné použít dobré míchátko (třeba vrtulka z Ikea), ale prášek se  dobře rozpouští i tak. Lze z něj dělat mnoho různých nápojů, je vhodné jej zamíchat do čehokoliv, je to velmi kořeněná a voňavá medicína. Velmi chutná!

Objevujeme svůj klid, vědomou přípravu jídla, nápoje či jiného elixíru krásy jako medicíny, učíme se propojit se silou rostlin a přírody vůbec …. se svým tělem a vnímat jej, když svou medicínu vychutnáváme. Je to opravdu nádherné:)

Tip na přípravu kolagenového starorůžového nápoje

Stačí malá lžička do šálku (150-200 ml) teplého mléka (kokosové, ovesné, mandlové nebo bio klasické mléko), a dobře promíchat. Pokud použijete vrtulku, z některých mlék si umíchejte ještě pěnu a posypejte práškem na ozdobu. Je to lahoda, osobně ji miluji s mlékem.

Je to výborná a chutná směs do  kávy, kávy s mlékem, různých druhů čaje i jako posypka třeba na koláče (obsahuje koření).

Výborné do smoothies či různých kaší a koktejlů nebo krémových polévek.

Chcete si objednat rostlinný kolagen? Pošlete objednávku a já Vám pošlu více informací.