Golden Moon Milk

Zlaté měsíční mléko

Intenzivní, léčivý jemně rozemletý prášek z bylin a koření podle starověkých tradic

Inspirován ájurvédským rituálem, vanilka a modrý lotos dávají této tradiční receptuře nový chuťový rozměr.

Kurkumový nápoj je obohacen relaxačními a regeneračními bylinami a v indické tradici se od nepaměti používá při úpravě stavů nerovnováhy v těle, jako jsou bolesti kloubů, únava, zažívací potíže, ztuhlosti a jiné.

CENA: 700 Kč

MNOŽSTVÍ: 142 gramů rozemleté sušené rostliny a koření (většina bylin organické nebo divoce pěstované, vše fair trade)

Co nám přináší zlaté měsíční mléko?

  • kurkumin má nesmírně široké spektrum účinků, které jej jednoznačně řadí do skupiny superpotravin. Doporučuje se pro posílení imunity.
  • tato směs je obohacena relaxačními bylinami Ashawandgha, která je v indickém léčitelství hojně používána jako zázračná bylina, ale také rostlinami duchovního charakteru jako reishi a modrý lotos. Směs obsahuje také byliny pro relaxaci a trávení jako je levandule, kardamom a vanilka.
  • každá vyjmenovaná rostlina je známá hlubokými regeneračními účinky, dohromady tvoří vyváženou opravdu zlatou směs – měsíční mléko plné výživy a regenerace
  • směs pomůže uklidnit, regenerovat, vyživit na mnoha úrovních – vanilka se např. dříve používala cíleně k uklidnění nervové soustavy
  • směs podporuje naše trávení a schopnost relaxace, i proto je vhodná před spaním nebo odpočinkem
  • ingredience jsou většinou organického původu s důrazem na přesah pěstování (např. podpora žen v Indii)

Jaké je praktické použití?

V případě používání těchto bylin Anima Mundi vnímám jako velkou medicínu onen kontakt a vnímavost se samotnou rostlinou.

Jedná se o čistý prášek bez příměsi jakýchkoliv jiných pojidel, tedy rozemletá rostlina v nejvyšší možné kvalitě. Užíváme s vědomím její síly, s úctou k ní a také KE SVÉMU TĚLU.

Příprava nápoje se stává rituálem.

Dávkování je většinou doporučováno malá čajová lžička na klasickou velikost hrníčku (200 ml), ale je to zároveň intuitivní, řiďte se svým pocitem a chutěmi. V případě růží to platí dvojnásob. Chcete mít nápoj barevnější, intenzivnější, přidejte si více, jemnější – uberte. U některých přípravků je dávkování důležité, ve zlatém měsíčním mléce se učíme vlastnímu pocitu a intuici.

Osobně ho miluji rozmíchanou v mléce (bio mléko nebo rostlinné). Je vhodné použít dobré míchátko (třeba vrtulka z Ikea), ale prášek se  dobře rozpouští i tak. Lze z něj dělat mnoho různých nápojů, je vhodné jej zamíchat do čehokoliv, samotný jej konzumovat není ono – chuť je nezvyklá (obsahuje kurkumu), teprve to něco k tomu – nápoj, krém…. umocní chuťovou sílu a silné podtóny vanilky, kardamomu a také modrého lotosu a levandule. V mléce je jeho chuť famózní!

Je to měsíční mléko! Uklidňuje a je dobrým wellness rituálem před spaním. Navíc.. je to v podstatě superpotravina. Zcela přirozeným způsobem si bereme dávku medicíny.

Prášek lze zamíchat také jako zlaté barvivo do potravin (šlehačka, krémy, pasty).

Objevujeme svůj klid, vědomou přípravu jídla, nápoje či jiného elixíru krásy jako medicíny, učíme se propojit se silou rostlin a přírody vůbec …. se svým tělem a vnímat jej, když svou medicínu vychutnáváme. Je to opravdu nádherné:)

Tip na přípravu zlatého nápoje

Stačí lžička do šálku (150-200 ml) teplého mléka (kokosové, ovesné, mandlové nebo bio klasické mléko), dobře promíchat. Pokud použijete vrtulku, z některých mlék si umíchejte ještě pěnu a posypejte práškem na ozdobu. Je to lahoda. Osobně nepřidávám žádné sladidlo, vanilka a mléko jsou prostě sladké.

Mé první ochutnání? Cítila jsem jemné chvění nervových zakončení v těle, půlku noci byl můj systém jemně aktivován a vitalizován , ale další dny jsem již vnímala jeho relaxační účinky.

Se zlatým mlékem jsou také výborné  – tzv. smoothies! Nejen že dodají barvu, ale je to regulérní dávka medicíny, která je používána po staletí.

Zlatý prášek se často používá do krémů, do dortů… Nejen jako přírodní barvivo, ale jako součást zdravé a regenerující výživy.

Chcete si objednat Zlaté měsíční mléko? Pošlete objednávku a já Vám pošlu více informací.