Léčení bederních svalů – víkendové noření

Síla nervového systému a nervus vagus

Uvolnění, Síla, Ukotvení

3.-4. srpna 2024

Základní cena: 3900 Kč

Early bird splatná do 7.7.2024: 3500 Kč

Kde: Dračí Chrám, Jánská 8, Praha – Malá Strana

max. počet účastníků: 11. Prostor je útulný, velmi tichý a komorní.

Je to pro vás? Jak to cítíte?

Prohlubující celo-víkendový kurz, ve kterém se ponoříme nejen do beder, ale také do krajiny hrudní kosti a křížové, krajiny hrudníku, krajiny našeho srdce. Budeme zkoumat sebe-léčivé síly tekutinového těla, vyživíte se a dostanete jednoduchý návod jak jemně a laskavě pomoci svému tělu. Uvolníme nervový systém, ukážeme si nástroje pro seberegulaci, vnitřní výživu a sebepečující práci s traumatem – somaticky. Ponoříme se do toho, co pro nás znamená uvolnění, síla a ukotvení.

Co prožijete? Skrze jemnou praxi s tělem, jež se vzájemně prolíná a proniká všemi možnými vrstavami vědomí těla a mysli:

 • Léčivé zvuky pro probouzení vědomí tekutin
 • Tělo a emoce – emoční vzorce a jak to všechno působí. Proč voda?
 • Jemná seberegulující práce s nervovým systémem a opečování traumatizované části
 • Bránice – relaxace a uvolnění
 • Jednoduchá účinná praxe pro hlubokou relaxaci a uvolnění beder, abychom se cítili dobře – v porozumění, že tělo není objekt, ale PROCES
 • Jedny z nejdůležitějších vztahů v našem životě – vztah ke svému tělu a k Zemi (gravitace uvolňuje tkáně a posiluje kosti)
 • Vtělení a zakostění – probouzení vědomí těla – důvěra – sebeléčení
 • Medicína tekutinového těla
 • Hluboké uvolnění a regenerace těla

Co vám tento kurz přinese?

Kurz přinese tato témata a inspiraci pro integraci do běžného života

 • Zvědomím si svou možnost zkontaktovat se se svou léčivou silou a ODEVZDAT se jí.
 • Zvědomím si různé souvislosti ve svém těle, získám lepší kontakt se sebou, naučím se účinné techniky
 • Naučím se seberegulovat nervový systém – jedná se o velmi jemné sebeléčivé techniky s traumatem
 • Ponořím se do jemné síly svého tekutinového těla a potenciálu vlastní kreativity a vitality
 • Získám medicínu pro bolavé tělo, pokud bolí, medicínu, jak se uvolnit a regenerovat
 • Získám kontakt se svou intuicí, důvěrou v ni a sebe sama. Z hlavy zpět do těla!
 • Budu se mít více ráda
 • Síla není úsilí, ale uvolnění. Jak na to? Dostanete účinné jednoduché nástroje a především prožitek.

Co je to psoas? A proč je dobré se o něj zajímat?

Psoas…. nejhlubší sval v těle, komunikátor, sval duše, dynamický hráč, propojen s nejhlubšími částmi našeho těla a naší psyché…
Pokud je uvolněn… má to velký vliv na celé bytí a žití…

Sval, který se posiluje tím, že mu porozumíme…

Význam psoatu je velmi důležitý pro naše zdraví, vitalitu a emoční pohodu.
Psoas je nejhlubší, nejvíce stabilizující sval v lidském těle, který ovlivňuje naši strukturální rovnováhu, šířku pohybu, pohyblivost kloubů a fungování břišních orgánů. Je to jediný sval, který spojuje páteř s nohama, zodpovědný za to, že nás drží ve stoje a umožňuje nám zvednout nohy k chůzi. Zdravý psoas stabilizuje páteř a poskytuje oporu pro břišní orgány.
Některé nedávné studie považují psoas jako vnímavý orgán složený z biointeligentní tkáně, která doslova ztělesňuje naši nejhlubší touhu přežít a prospívat. Tedy je primárním poslem centrální nervové soustavy, takže je považován i za mluvčího emocí. Je to i proto, že psoas je spojen s bránicí prostřednictvím pojivové tkáně (fascie), takže je ovlivněn jak dýcháním, tak i prociťovaným (nevědomým) strachem.
Zrychlený životní styl a stres generuje adrenalin, který chronicky namáhá psoas, připravuje ho na běh, skok do akce nebo se smršťuje, aby nás ochránil. Zrychlená společnost má velmi napjatý psoas!!
Pokud neustále držíme psoas v napětí kvůli stresu, postupem času se začíná zkracovat a tvrdnout. Díky tomu ztíží naše držení těla a funkce orgánů, které „žijí“ v břiše, což povede k bolestem zad, někdy i na úplně jiném místě než v bedrech (spojení s krkem), ischiasu, problémům plotének, degeneraci kyčlí, bolestivé menstruaci nebo zažívacím problémům.
Na druhou stranu napjatý psoas vysílá signály napětí do nervové soustavy, zasahuje do pohybu tekutin a ovlivňuje brániční dýchání. Ve skutečnosti se psoas tak důvěrně podílí na základních fyzických a emocionálních reakcích, že když je chronicky napjatý, vysílá tělu nepřetržité signály nebezpečí, takže může vést k vyčerpání nadledvin a imunitního systému.
Tuto situaci zhoršuje způsob, jakým sedíme nebo držení našich denních návyků, které snižují naše přirozené pohyby a dále omezují sval…
Uvolněný psoas umožňuje mnohem delší přední část stehen a umožňuje pohyb nohou a pánve s větší plynulostí a nezávislosti. Zlepšuje postavení páteře a celého trupu, čímž ovlivňuje zlepšené funkce břišních orgánů, dýchání a srdce.
Když uvolňujeme náš psoas, vyživujeme jej tekutostí a porozuměním, naše vitální energie je znovu oživena a hluboce se propojujeme se svým tvůrčím potenciálem.
V některých orientálních filozofiích je psoas známý jako „sval duše“, hlavní tahoun těla. Čím pružnější a silnější je psoas, tím více může naše vitální energie proudit našimi kostmi, svaly a klouby.
Psoas je jako energetický usměrňující orgán… jádro, které nás spojuje se Zemí, což nám umožní vytvořit pevnou, vyváženou podporu ze středu naší pánve.
Takto páteř prodlužuje a skrze uvolněnou páteř může proudit veškerá naše vitalita volně a svobodně.

Zaregistrujte se na kurz:

V případě zájmu, prosím, vyplňte formulář a já Vám pošlu více informací.