Až na dřeň

v hlubinách těla

otevírání se Dechu a Duchu svých kostí

půlroční integrující medicínská skupina na cestách kostí 

půlroční medicínský cyklus v hlubinách těla

TERMÍN 1 iniciační kurz osobně je v termínu 18 – 21.7. 2022. Začneme v pondělí v 10:00 a končíme ve čtvrtek v 17:00 hodin. Jen náhradníci.

TERMÍN 2 iniciační kurz osobně je také v termínu 1.8. – 4.8. 2022. Začneme v pondělí v 10:00 a končíme ve čtvrtek v 17:00 hodin. Volno.

Poté budeme pokračovat v on-line a večerních „naživo“ do prosince 2022 pro integraci a prohloubení učení a sebeléčení a společnou praxi.

Příspěvek: 7700 Kč

Při účasti pouze letního  kurzu je příspěvek 5000 Kč.

Setkání se konají v tichém půvabném prostoru Dračího Chrámu. Na místě lze přespat. On line jsou na zoomu.

Účastníci půlročního kurzu získají také přístup k on-line kurzu Až na dřeň – kosti somaticky a šamansky. Všechny on-line setkání jsou nahrávána a záznamy k dispozici.

Po mnoha letech kostního zkoumání otevírám půlroční kostní skupinu pro každou ženu nebo muže, kteří se chtějí ponořit do hluboké materie v těle – do kostí. V červenci se zakostíme během 4 dnů, velmi jemně, laskavě a budeme pokračovat do prosince.

Je to nádherná práce, která má velkou hloubku. Když jsem před 10 lety slyšela u Liz Koch o kostech, cítila jsem silnou rezonanci, tím více, že už od dětství jsem trpěla bolestmi kloubů. Později jsem se do nich ponořila v rámci výcviku tekutinového těla, a každý den zkoumala. Každý den! Protože bolest kloubů mi byla velkým darem a impulsem ke zkoumání, jak tato vnitřní síla léčení pracuje v kostech. A protože jsem cítila, že to funguje!
Po těch letech jsem se leccos naučila, bolesti odezněly, hodně se toho uzdravilo, leccos poznala, a přesto říkám… nevím vlastně nic. Protože to je taková hloubka, že nelze vědět … to zkoumání není totiž vůbec mentálním nebo analýzou mysli…  výsledkem je však hlubší propojení se sebou a ještě něčím, co nás zdaleka přesahuje… a to je SÍLA
Moc se těším na vytvoření medicínského kruhu kostního šamanismu… je to opravdu volání Ducha a šamanské cestování TĚLEM a jeho hmotnou až nehmotnou substancí a esencí…

Kosti jsou hlubokou částí těla, která nese velkou moudrost a paměť. Budeme se propojovat jemně, laskavě, nezahlceně… Je to zároveň cesta medicínská, kdy se ponoříme do jednoho z hlubokých zdrojů našeho zdraví.

Zajímá Vás hluboké mystérium v těle? Cesta sebeléčení? Jít až na dřeň – jemně, laskavě, nezahlceně?

Výjimečně otevírám příležitost vytvoření integrující skupiny AŽ NA DŘEŇ, kde se po dobu 6 měsíců budeme společně nořit do tekutinového těla a kostí v mnoha úrovních. Budete mít možnost se propojit s nejhlubší částí tělesného vnímání a dary, které toto poznání přináší.

„Vědomí tekutin je bránou pro otevření se hluboké moudrosti v těle. Mysl tak získává přímý přístup k přirozené moudrosti – Sophii, nebo-li Duši.“

Charles Ridley

O KOSTECH… Všechny klouby jsou jako perlový náhrdelník.. ve vzájemném kontaktu a vntiřní komunikací.. jsou jako nejintimnější přátelé spolu ve vzájemné souhře v těle dýchají a plavou…byť někdy potřebujeme dát onen impuls, aby tomu tak bylo v celé šíři a hloubce…. A tento impuls poskytneme díky zvuku, mikropohybům, vlnám a spirálám, pulsaci, stavu vědomí i příběhům, jež nás nakonec nejvíce tvoří….
Kostní dřeň je měkká houbovitá tkáň, která vypadá jako reproduktor, a také se tak chová – přenáší zvuk. Budeme se inspirovat zejména z hlubinné praxe s tekutinami – Continuum Movement, praxe pohybu, zvuku, dechu, kdy jedním z principů je porozumění tělu jako fluidnímu organismu, které se nepohybuje, ale pohybem JE. Ale nejen to… Porozuměním se pak můžeme zkontaktovat s dávnou léčivou silou, kterou všichni disponujeme.
Zvědomíme si svoje kosti a klouby, dotkneme se své tekutiny a budeme pracovat s vrstvami našeho těla v záměru – jít hlouběji a hlouběji. Tato práce je léčivá, pohyb z kostí, z kostní dřeně poznáme – je prostě úplně jiný. Mění se hustota, naše vědomí reaguje. Dá se říci, že v kostní dřeni se nám propojuje duch s hmotou, může to být velmi hluboký zážitek tělesný i duchovní.
Kosti jsou vývojově před svaly. Například osteopatie a kraniosakrální terapie pracuje s jemným pohybem od kostí – kdy se pak v těle přenastavuje to ostatní (svaly, orgány, pojivové tkáně). Naše práce má v sobě onen obrovský potenciál doteku s inteligencí, která zde je přítomná už několik miliard let. Ona ví přesně co a jak…. Něco hlubokého se nás dotkne… Může to být náš příběh a může to být úplně beze slov… Něco se v nás může pohnout a pohyb je hodně dobrá medicína.
BÝT VE SVÝCH KOSTECH je také klíčové pro naše vnímání, sensorickou propriocepci, naši schopnost hluboké relaxace a pocitu „cítím se dobře tady na Zemi“. Bytí v kostech je velmi hlubokým stavem přítomnosti ve svém těle a je poznáváním moudrosti a mysticko šamanskou cestou.

Co Vás čeká?

HLUBINY TĚLA
individuální mapa vlastního těla a plán léčení (těla, duše)
nejhlubší svaly v těle – svaly duše (velké bederní)
mystérium mezi hlavou a tělem – krk trochu jinak
tekutinové tělo – paměť a moudrost
hormonální systém – systém Života
vstupujeme do své Síly – jsem sobě léčitelem
léčení trauma – speciální část
TĚLO A EMOCE
anatomie, symbolika, archetypy, prožitek v kostech
léčení a tekutinové tělo
kosti a Země – síla uzemnění a zakotvení
kost je základna – vše ostatní na ni „visí“
sebeléčení – psychosomatika kostí
kosti posvátné a sacrum
pánev, velké kosti a klouby
Na setkání se budeme také blíže věnovat hlubinné symbolice a tomu, co pro nás znamená „ztělesnění duše“. Propojujeme mnoho směrů, ale nejdůležitějším učitelem je naše vnitřní setkání se svou moudrostí v těle – TĚLO VÍ. Tělo je nástrojem hlubší moudrosti a božské síly. Na začátku si vytvoříme vlastní individuální plán léčení – mapu těla.
DUCH KOSTÍ
tanec kostí
zpěv a zvuky kostí
příběh duše v kostech
linie předků
šamanismus kostí
doteky kostí
Dech Života
MYSTÉRIUM TĚLA
duch – duše – tělo
božská mysl v těle
životní síla – sexuální síla – božská síla
Na setkání se budeme také blíže věnovat jednotlivým kostem, které hrají velkou roli v našem těle (velké klouby a spojení) a jejich péči, výživě, léčení. Vycházím z mnohaleté praxe v tekutinovém těle, další praxe s mými klienty a především vlastním procesem vyléčení mých kloubů z bolestí, které jsem měla od dětství.

Kosti – léčení těla a ducha

Kost je ta část, která po nás zůstane. Přináší velkou hloubku nejen na úrovni práce s tělem, ale také energeticky se můžeme propojovat se svým příběhem, příběhem rodu a naší duše. Nejhlubší vzpomínky jsou v kostech.

Tento kurz je výjimečný tím, že přináší propojení hluboké somatické práce se šamanskou praxí. Podíváme se do několika úrovní těla a budeme cestovat vlastním příběhem tak, aby cíl naší cesty byl samotný proces. Ale zároveň budeme poskytovat sobě klid a ticho jako kvality, ze kterých vychází velmi hluboké léčení.

Zjistíme, že naše vědění je velmi velmi staré…. ponoříme se do kořenů naší bytosti tady na Zemi v tomto těle…

Speciální skupina organizačně – jak to bude probíhat?

Setkávání skupiny proběhne v léčivých prostorech tichého Dračího chrámu v letních dnech: 18-21.7. 2022 nebo také v termínu 1.8. – 4.8. 2022. Začneme v pondělí v 10:00 a končíme ve čtvrtek v 17:00 hodin. 
Začneme v pondělí v 10:00 a budeme končit ve čtvrtek v 17 hodin. V ostatních dnech bude kostní noření probíhat cca 9:30-13 a 14:30-17 hodin. Kurz bude pokračovat do zimy v on-line/naživo podobě v těchto termínech:

2x on line: 8.10.2022, 3.12.2022 od 9:00-15

3x večerní naživo v Dračím chrámu s on-line přenosem – 29.8., 27.9., 21.11.2022 v čase 18:30-21

Termíny jsou stejné pro oba letní termíny.

Večerní setkání probíhají naživo v Dračím chrámu, kde bude zároveň i on-line přenos pro ty, kteří se nemohou zůčastnit naživo (dojíždění atd). Záznamy z on-line jsou pak k dispozici všem.

Příspěvek: základní 7700 Kč
V ceně půlročního kurzu je také přístup na hlubinný kostní kostní kurz Až na dřeň – kosti somaticky a šamansky, ve kterém lze pokračovat ještě po skončení retreatu.
Lze také absolvovat pouze letní kurzy v ceně 5000 Kč.
 V chrámu lze v průběhu letního kurzu také přespat, příspěvek je 300 Kč/noc. K dispozici je také plně vybavená kuchyň, komfortní koupelna, futony. V případě příznivého počasí bude některá praxe probíhat na Petříně, který je pár kroků od chrámu.
Kurz je veden velmi jemně a citlivě, aby nedošlo k přehlcení hlubinným zkoumáním. Střídají se hlubinná noření, část teoretická a intelektová, meditační, sdílení, medicína uzemňování, práce v přírodě a otevírání se vnitřnímu mystériu zcela individuálně a organicky. Jedná se o speciální integrační skupinu, ve které je výjimečná příležitost jít hodně hluboko a propojit se svými kostmi.
Počet účastníků setkání naživo je komorní, max 10.

Zaregistrujte si své místo na půlroční medicínu Až na dřeň:

V případě zájmu, prosím, vyplňte rezervační formulář a já Vám pošlu více informací. V případě zájmu o účast pouze letního kurzu naživo v Dračím chrámu, to prosím uveďte do poznámky.