Posvátné oleje 

S oleji jsem se setkala blíže přibližně v roce 2004, kdy jsem navštěvovala dostupné aromaterapeutické kurzy a do této lásky jsem se ponořila tak, že jsem založila také živnost Oliela, ve které jsem se zabývala mícháním speciálních léčivých olejů. Když jsem pak nastoupila na mateřskou, svou živnost jsem zrušila a až po 13 letech se znovu vrací síla a hluboká touha se znovu vrátit k symbolice jména Olivie. Ke jménu jsem přišla právě po návštěvě nádherných olivových hájů v roce 2004, neboť někde za myslí jsem vnímala a cítila všechny ty vůně, světla olivových lamp … a cítila silné propojení s olivovníky, biblickými časy a Středozemí…

Oleje mají moc a tradici ve svých vůních, doteku, péči a léčení vracet i druhé se do svého těla jako do posvátného prostoru a obnovovat vlastní léčivou sílu. Kdysi zde byly starověké ženy, kterým se říkalo myrrhophore, tedy ty, které přináší myrhu. Za použití olejů, doteků a slov léčily zraněná těla, doprovázely také na poslední cestě a obnovovaly kontakt s hlubinami duše. V bibli je popisována právě scéna pomazání Ježíše před ukřižováním a také role těch, které přináší myrhu na poslední cestě, na obrazech jsou to ženy s poháry a nádobkami. Tradice je ovšem mnohem starší. Je velmi starověká a má své zdroje v chrámech starého Egypta.

Sama oleje hodně ráda používám. Dnes, po dlouhém procesu léčení,  cítím ve svých buňkách posvátnost mého vnitřního prostoru těla a ráda bych sdílela také touto formou, kterou si v sobě někde v naši paměti těla a duše nosíme….

Zatímco voda oslovuje naši ženskou část, olej je ekvivalentem ohně, protože je to palivo, které oheň rozdmýchává a byl odnepaměti používán v lampách, které dávaly světlo naším cestám…

Z  vysoce kvalitních esenciálních olejů tvořím směsi, které jsou inspirované biblickými časy, ve kterých se oleje těšily tak velké úctě a významu. A zároveň mohou oslovit potřeby, tělo, duši dnešního člověka. Propojit se opravdu se svou esencí! Napojit se na své zdroje.

Záměrem je vstoupit na cestu hlubokého doteku se svým tělem, se svou duší. Vnímat posvátnost okamžiku. Nejen vůně, dotek, ale také slovo …. Ke každé směsi navíc proto i připravuji malý soubor audio nahrávek ve formě mini-workshopu, která Vám pomůže se propojit s hlubokou esencí této směsi, se svým tělem nebo s tělem toho, komu budete poskytovat laskavou péči.

Vnímám, že nejen vysoká kvalita olejů, jejich samotná medicínská síla, ale také hluboký pocit posvátnosti, klidu, ukotvení, laskavosti, vhledu ve vnitřním prostoru vlastního těla, naše vědomí, dělá z obyčejného doteku teprve ten pravý lék. Pro sebe a pro druhé.

Oleje budou zastoupeny esenciálními oleji kadidla, růže, nardu, myrhy, myrty, santalu, cedru, cypřiše a jiných olejů, které se používaly právě v době starověkých časů, často jsou známy z bible, a tak nesou sebou silnou stopu léčení duše a našeho tělesného chrámu. Tyto oleje jsou dnes vyráběny nejšetrnějšími postupy od firem, které s úctou k přírodě vědomě pečují o celý proces výroby od semínka rostlinky až po naplněnou lahvičku.

V tomto případě zde jde  o individuální akt rituálu a péče o každý připravený kousek této voňavé medicíny. První „svatá trojice“:) bude mít název:

Žena – Léčitelka

Moudrost ženského lůna

Esence životní síly

V sobě vzájemně a v souladu budou propojovat účinky na fyzické, emoční, duchovní úrovni. Balení bude ze začátku 100 ml ve směsi esenciálních olejů v organickém jojobovém oleji.  Součástí oleje je tedy také mini-on line workshop, který bude věnován tématu oleje, ponoření se do jeho medicíny a vlastního těla, aby se v nás probudila schopnost plného doteku a vnímání a porozumění této posvátné medicíně.

V případě zájmu můžete vyplnit před-rezervační formulář. Do předmětu, prosím, uveďte název směsi, o kterou máte zájem. Až bude vše připraveno, budu Vás kontaktovat.